Produkcja teledysków - Warszawa? To my!

Chcesz zrealizować projekt? Skontaktuj się z nami!

Napisz: info@soulseedmedia.pl, zadzwoń: (+48) 693 406 195, lub wypełnij formularz.

Teledysk, klip, wideoklip, klip muzyczny

Teledysk z założenia jest raczej formą niekomercyjną, chociaż przyczynia się znacząco do promocji artysty i jego twórczości. Za pomocą obrazu, będącego ilustracją do muzyki, mamy możliwość wzmocnić przekaz artystyczny, wyrażony za pomocą środków muzycznych - stylu, kompozycji, harmonii, aranżacji i słów.

Produkcja teledysków w Warszawie - soul seed media

Pierwszym etapem produkcji teledysków jest oczywiście nagrywanie utworu w studio muzycznym. To może być okazja do zrealizowania ciekawego materiału, który można potem pokazać w teledysku. Sprzęt wykorzystany do takiej realizacji może być ograniczony. Produkcja wchodzi na kolejny etap.

Teledysk - to promocja artystów

Najbardziej popularną wizualną warstwą teledysku jest zespół lub muzyk wykonujący utwór "pod kamerę". Nagrywanie dźwięku, podczas realizacji zdjęć na planie jest tutaj mniej istotne, rejestrowany jest tzw. "pilot dźwiękowy", utwór muzyczny jest wykonywany z playbacku lub półplaybacku, a materiał video jest synchronizowany na montażu z warstwą audio nagraną wcześniej w studio.

Ajde Jano - The Fedor Family

Szczególnym przypadkiem jest realizacja "live", gdzie mamy już gotowy żywy materiał - wykonanie utworu razem z reakcjami publiczności - takie teledyski ogląda się mając wrażenie uczestniczenia w koncercie.

Teledysk - to historia do opowiedzenia

Scenariusz teledysku tworzy często warstwa fabularna. Pomysły biorą się z historii zawartej w treści utworu, lub są nią luźno inspirowane.

Teledysk wspomaga w ten sposób dramaturgię utworu, tak jak w każdym filmie, identyfikujemy się z losami bohatera i doświadczamy jego historii głębiej. Oto przykład naszego teledysku "Jesteś piękna" - Freedom is near.

Znane są także przypadki teledysków utworów muzycznych, będących ścieżką dźwiękową w filmie - tutaj materiał filmowy jest montowany pod piosenkę, a powstały wideoklip promuje film.

W plenerze czy w studio?

Produkcja teledysku może być realizowana w rzeczywistej lokalizacji lub na green screenie, gdzie zielone tło może być w postprodukcji podmienione - poniżej przykładowa realizacja na green screenie - teledysk "Szybko 1, 2, 3" - The Fedor Family.

W tym przypadku, jako tło została użyta statyczna grafika, zamiast tego można stworzyć wirtualną scenografię lub "wkleić" wykonawcę w egzotyczną lokalizację, lub np. w taflę wody:

Ajde Jano - The Fedor Family

Technika green-screen daje nieograniczone możliwości oraz nie wymaga zbyt wielkiej ilości sprzętu.

Kolaż wizualno-muzyczny

Najciekawszą opcją jest scenariusz teledysku, w którym mamy połączenie różnych warstw - wszystko zależy od wizji artysty oraz budżetu.

Ajde Jano - The Fedor Family

W kolejnym przykładzie z portfolio naszych realizacji "Ajde Jano" - The Fedor Family mamy 2 warstwy - wykonanie utworu przez muzyków, w klimatycznym wnętrzu starego młyna, przeplatane warstwą fabularną:

Produkcja teledysków - Warszawa - soul seed media

Studio filmowe soul seed media istnieje od 2006 roku. Zajmujemy się produkcją filmową, działając w różnych gatunkach.

Blisko - Fisheclectic

Tworzymy i wykonujemy zarówno produkcje typowo reklamowe jak i teledyski, filmy korporacyjne / wizerunkowe oraz kampanie społeczne.

Kampanie społeczne - Warszawa - soul seed media

Jesteśmy obecni w Warszawie i Wrocławiu, ale działamy na terenie całej Polski, a także Europy i świata. Jeden z naszych reportaży był realizowany w Afryce, w Rwandzie.

Reportaż - Rwanda

Jesteśmy otwarci na podróże i nowe wyzwania. Pustynia lub lodowiec? Jedziemy!

Jesteśmy elastyczni!

Tworzymy indywidualne podejście w kreacji teledysków dla naszych klientów. Możemy dopasować odpowiedni sprzęt, formę filmu, oraz ilość dni zdjęciowych do Państwa budżetu.

soul seed media - studio

Pewne formy można zrealizować prostymi środkami, inne wymagają poważniejszych inwestycji. Nie zawsze drogi film jest najlepszym pomysłem, a racjonalne wykorzystanie środków na promocję jest bardzo ważne - przede wszystkim liczy się skuteczność przekazu.

Ponad 15 lat w produkcji filmowej!

Branża filmowa to nasz żywioł. Posiadamy ponad 15 letnie doświadczenie w produkcji filmów (w tym teledysków) - a nasze usługi są wysoko oceniane przez naszych klientów.

Jesteś piękna - Freedom is near

Teledyski zrealizowane przez nas otrzymywały nagrody na festiwalach filmowych w Polsce i za granicą!

Nagroda za teledysk Jesteś piękna - festiwal

Realizacja teledysków na poziomie!

W produkcji teledysków jak i innych form filmowych, używamy profesjonalnego sprzętu - staramy się realizować materiał za pomocą obiektywów fotograficznych i filmowych ze znakomitymi parametrami optycznymi, co zapewnia wysoką jakość obrazu.

Produkcja teledysków - Warszawa - soul seed media

Realizujemy w rozdzielczości 4k lub wyższej - co pozwala na zachowanie materiału filmowego na długi czas oraz daje możliwość projekcji w TV lub kinie.

Zapraszamy do współpracy!

Chcesz wypromować swoją muzykę? Masz gotowe pomysły na teledysk? Potrzebujesz skonsultować szczegóły?

Storyboard - Ajde Jano - The Fedor Family

Chętnie pomożemy w produkcji teledysków. Warszawa jest nam najbliższa, ale realizujemy nasze projekty dla artystów w całej Polsce.

Chcesz zrealizować projekt? Skontaktuj się z nami!

Napisz: info@soulseedmedia.pl, zadzwoń: (+48) 693 406 195, lub wypełnij formularz.